Filma me titra shqip| Rripagjum

Filma me titra shqip


You are not connected. Please login or register

Gulliver's Travels

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gulliver's Travels prej Sat Sep 03, 2011 6:34 pm

Admin


Admin
Lemuel Gul­liver ka qenë duke punuar në dhomën e emailave të gazetës së përdit­shme New York për dhjetë vitet e fun­dit. I frikë­suar për ta treguar vetën, ai e kon­sideronte vetën si një hum­bës, siç bëjnë gjith koleget e tij. Një ditë, pas gjithë këtyre ven­dos të deklaro­het para të bukurës Darcy Sil­ver­man, redak­tore e gazetës së udhë­timit dhe një nga miqtë e vetëm të Gulliver-it…vetëm që të dal me të ai i thotë që dij të shkruaj shkrime rreth udhë­timeve dhe ajo pra­non e i jep një detyrë, ku e dër­gon atë ishujt e Trekënd­shit Bermuda. Atje, Gul­liver për­plaset me anije dhe për­fun­don në ishullin e Liliput, ku atje është 12 herë më i madh se njerëzit e atij ishulli. Për herë të parë Gul­liver bëhet që ta shikojn njerëzit atë.…Shiko Online:

megaupload.com 7B9A7ZG0
novamov.com/video/zxkxypcaz1nu0Linku per shkarkim:

megaupload.com 7B9A7ZG0

http://rripagjum.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi